Rychlé přihlášení
Položek: 0 za 0,00 Kč
ico NÁKUPNÍ KOŠÍK

VYTVÁŘÍME WWW STRÁNKY A SPRAVUJEME MODERNÍ WEB SITE

Obálka knihy
Autor:
Hlavenka Jiří a kolektiv
Nakladatel:
Computer Press
Vydáno:
2005
Popis:
Svět webu se nám mění před očima a stejně rychle se mění způsoby a metody jeho vytváření, authoringu. Chce-li webový autor vytvářet kvalitní stránky a vtělit jim funkčnost odpovídající aktuálním nárokům doby, musí ovládat řadu dovedností a technologií od základního principu tvorby webů přes programovací jazyky a jejich propojení s databází až po moderní design ? a tyto znalosti stále inovovat.

Komplexní informace, podložené zkušenostmi zkušených autorů, přináší kniha, jejíž sedmé, opět aktualizované a doplněné vydání se vám právě dostává do rukou. Majiteli předchozích vydání se během osmi let se stalo již na 40 tisíc tvůrců stránek a publikace sama se stala v oboru legendou, jaká nemá na domácím poli obdobu ? a nebojme se říci, že je unikátní i světově.

V širokém poli existujících platforem a technologií se soustředí na ty, jež v posledních letech získaly převažující oblibu a zdokonalení, jako jsou vyznačovací jazyk XML, kaskádové styly CSS, volně dostupné nástroje PHP, MySQL a webový server Apache. S nimi může prakticky každý, i začínající a domácí uživatel, relativně snadno a zdarma vytvářet a provozovat kompletní a efektivně fungující weby.

Publikace poskytne čtenáři solidní kompendium znalostí především v těchto oblastech:

Základy web designu a tvorby webových stránek v kódu HTML a modernějším XML
Detailnější pohled na vytváření tabulek, rámů a kaskádových stylů (CSS)
Vizuální tvorba webů v grafickém editoru Microsoft FrontPage 2003
Specifika grafiky webových stránek, práce s barvami a obrázky
Vytváření profesionálních grafických prvků, kreslení, tvorba animací a zvuku v Macromedia Flash MX 2004, včetně základů programování v ActionScriptu
Oživení webových stránek pomocí dynamického HTML (DHTML) a JavaScriptu
Tvorba WAP stránky pro mobilní telefony v jazyce WML, včetně řešení problémů s češtinou
Programování webových stránek v nové verzi skriptovacího jazyka PHP 5 a jejich propojení s databázemi MySQL
Publikování, správa a údržba stránek na webovém serveru Apache
O autorech:
Jiří Hlavenka je podepsán pod několika desítkami titulů i celých edic počítačové literatury a pravidelně publikuje na zpravodajském serveru Živě.cz. Mezi jeho nejhodnotnější publikace patří tato kniha nebo knihy Dělejte byznys na Internetu, Používáme, využíváme [a zneužíváme] e-mail či Velká kniha vypalování CD a DVD. Je místopředsedou představenstva společností Computer Press.

Jiří Iskra působil jako certifikovaný školitel Microsoft Certified Professional ve školícím středisku se zaměření na produkty firem Microsoft, Adobe a Corel, nyní pracuje na lokalizacích softwaru ve společnosti Moravia-IT. Technicky spolupracoval na řadě publikací oblasti Internetu, operačních systémů, správy sítí a tvorby webů.

Tomáš Holčík, dříve redaktor časopisu Computer, je nyní redaktorem zpravodajského serveru Živě.cz, do něhož přispěl již stovkami článků na téma hardwaru, grafiky, multimédií, Internetu a moderních technologií. Podílel se jako odborný korektor na mnoha titulech nakladatelství Computer Press.

Imrich Buranský je vedoucí oddělení speciálních systémů Vojenského technického ústavu v Liptovském Mikuláši. Je spoluautorem knih Programování WWW stránek pro úplné začátečníky a HTML a DHTML Hotová řešení, odborným korektorem mnoha publikací a autorem desítek odborných a vědeckých článků ve sbornících, časopisech a na Internetu.

Vlastimil Pošmura pracuje jako vedoucí oddělení systémových pracovníků ve Vzdělávacím centru PVT České Budějovice. Školí certifikované kurzy operačního systému COMPAQ a systémů Unix a Linux, webového serveru Apache a skriptovacích jazyků PHP a ASP. Je autorem knihy Apache: Příručka správce WWW serveru.
Cena: 369,00 Kč