Rychlé přihlášení
Položek: 0 za 0,00 Kč
ico NÁKUPNÍ KOŠÍK

NOVÁ PRAVIDLA MARKETINGU A PR

Kniha není momentálně na skladě.
Obálka knihy
Autor:
David Meerman Scott
Nakladatel:
Zoner Press
Vydáno:
5/2008
Popis:
Nové technologie, které mění internet ve skutečně online multimediální médium určené nejširšímu okruhu uživatelů, výrazně rozšiřují možnosti marketingu a public relations (PR, "vztahy s veřejností"). Odložte "stará" pravidla marketingu a PR, která dnes ztrácejí na účinnosti, a využijte to, co nabízí současný web: blogy, podcasty, RSS zdroje, fóra nebo stránky komunit a oslovte přímo své zákazníky. Web vám dovolí uskutečnit to, co žádné jiné médium – vaše informace mohou být vždy zcela aktuální, přesně cílené na vybranou skupinu klientů, dodávané v nejrůznějších formátech, od psaného či mluveného slova až po video, a hlavně dostupné tehdy, kdy to zákazník požaduje. Díky webu můžete získat přímou odezvu na vaše aktivity, a můžete měřit a vyhodnocovat účinnost svého marketingu a PR, a co je jistě pro většinu společností zajímavé – oslovujete přímo své potenciální zákazníky, které tak můžete přivést na své stránky a zapojit do nákupního procesu.

David Scott ve své knize ukazuje možnosti, které web nabízí velkým i malým společnostem, ať již z podnikatelské nebo neziskové sféry, v marketingu a PR. Na řadě příkladů předvádí využití blogů, vlastních i cizích, různé možnosti sdílení a předávání obsahu (včetně zvukových a video nahrávek), webových konferencí a seminářů k přímému oslovení zákazníků nebo příznivců a zájemců. Vysvětluje výhody plynoucí z tohoto nového přístupu k reklamě ve srovnání s klasickými "starými" pravidly, jako předávání tiskových zpráv vybrané skupině novinářů, časově omezené reklamní kampaně a inzertní aktivity v časopisech, novinách nebo rozhlase a televizi.

Knihu nelze chápat jako přímočarý návod, jedná se spíše o přehled možností, doporučení a postupů s řadou skutečných příběhů. Autor neuvádí žádné zázračné a zaručené metody, ani neslibuje závratný nárůst obratu a zisku, zvýšení počtu příznivců či zákazníků. Upozorňuje na nové možnosti webu, které by se firmy a nejrůznější jiné společnosti mohly a měly pokusit využít ve svůj prospěch.

Obsah:
Jak web změnil pravidla marketingu a PR
Stará pravidla marketingu a PR jsou v online světě neefektivní
Nová pravidla marketingu a PR
Přímé oslovení zákazníkůi
Webová komunikace pro přímé oslovení zákazníků
Blogy: zapojte miliony horlivců, aby vyprávěli váš příběh
Nová pravidla vydávání zpráv
Doručování audio obsahu prostřednictvím podcastu
Fóra, wiki a vaše cílová skupina
Buďte nakažliví: web pomáhá rozpálit cílovou skupinu
Webové stránky bohaté na obsah
Akční plán pro využití síly Nových pravidel
Jste to, co publikujete: sestavení vašeho marketingového a PR plánu
Online Thought Leadership: vaše organizace jako důvěryhodný zdroj myšlenek a inovací
Jak psát pro vaše kupující
Jak web ovlivňuje proces nakupování
Jak využívat vydávání zpráv k přímému dosažení kupujících
Online mediální místnost: vstupní brána nejen k médiím
Nová pravidla pro oslovení médií
Blogujte, abyste oslovili zákazníky
Podcasting a video: tak dobře a tak jednoduše, jak jen to je možné
Social networking stránky a marketing
SEM: marketing ve vyhledávačích
Uskutečněte to!

Brožovaná, 270 stran.
Cena: 290,00 Kč