Rychlé přihlášení
Položek: 0 za 0,00 Kč
ico NÁKUPNÍ KOŠÍK

TAK TO DĚLÁ TOYOTA - 14 zásad řízení největšího světového výrobce

Kniha není momentálně na skladě.
Autor:
Liker Jeffrey K.
Nakladatel:
Management Press
Vydáno:
12/2007
Popis:
Podnikové i jiné organizace po celém světě se dnes snaží napodobit a implementovat radikální systém optimalizace procesů, snižování ztrát a zvyšování jakosti, který propracovala firma Toyota. Dokáží ovšem samy proniknout pod povrch nástrojů a technik „štíhlosti“ až ke skutečnému základu úspěchu Toyoty?

Kniha Tak to dělá Toyota Jeffreyho K. Likera (s podtitulem 14 zásad řízení největšího světového výrobce ji vydalo nakladatelství Management Press, váz., 392 str., z angličtiny ji přeložila Irena Grusová) vysvětluje jedinečný přístup firmy Toyota ke „štíhlému“ řízení – 14 zásad, které tvoří základ její kultury a efektivnosti, díky nimž se jí daří neustále zvyšovat tržní podíl, ziskovost i jakost svých výrobků. Kniha poskytuje cenné poznatky, které lze uplatnit v jakékoli organizaci a v rámci libovolného podnikatelského procesu, ať již v oblasti výroby nebo v oblasti služeb. Manažerům a podnikatelům ukazuje, jak správné vyladění čtyř významných prvků, jimiž jsou dlouhodobá filosofie, procesy, lidé a řešení problémů, resp. neustálé zlepšování, může zásadním způsobem zvýšit výkonnost jejich organizace, optimalizovat podnikatelské procesy, zvýšit jakost výrobků či služeb, snížit náklady a transformovat organizaci do podoby „štíhlé“ a učící se organizace.

Čemu se vaše organizace může naučit od Toyoty?

- Jak zdvojnásobit či ztrojnásobit rychlost jakéhokoli podnikatelského procesu – jak vytvořit
nepřetržitý „tok“ hodnotových procesů, který odhaluje skryté problémy.

- Jak nacházet nízkonákladové, ale spolehlivé alternativy drahých nových technologií.

- Jak začlenit jakost do vlastních pracovních systémů – jak dosahovat správné jakosti hned
napoprvé a každého ze svých zaměstnanců proměnit v „kontrolora jakosti“.

- Jak se zbavit obrovských nákladů spojených se ztrátami a plýtváním (zdroji, časem), které
vám až dosud zůstávaly skryty.

- Jak zásadním způsobem zlepšit své výrobky a služby – jak uspokojovat zákazníky (a
současně předcházet ztrátám a plýtvání).

- Jak vychovávat vůdčí osobnosti z „vlastních zdrojů“ (spíše než je „nakupovat“ z vnějšího
prostředí).

- Jak v duchu vzájemného prospěchu růst společně se svými dodavateli a partnery.

- Jak všechny zaměstnance organizace učit tomu, aby se stali řešiteli problémů, a jak v
organizaci vytvářet a posilovat atmosféru neustálého zlepšování a učení.


Kniha Tak to dělá Toyota je vůbec první knihou, která ve všech podstatných souvislostech osvětluje zásady modelu řízení a podnikatelské filosofie, na nichž je založena celosvětová proslulost firmy Toyota v oblasti jakosti a spolehlivosti, a odhaluje její „tajnou zbraň“, systém „štíhlé“ výroby, který Toyota zavedla v padesátých letech minulého století a jejž během následujících desetiletí dále zdokonalovala.

Dnes lze s jistotou říci, že systém výroby firmy Toyota – v současnosti s obrovským náskokem nejziskovější automobilky a největšího a nejvýznamnějšího výrobce na světě, jehož tržní kapitalizace je vyšší než hodnota firem GM, Ford a Chrysler dohromady – podnítil globální revoluci jak v odvětvích výroby, tak i v odvětvích služeb, přičemž mnozí odborníci považují systém výroby firmy Toyota za novou fázi přicházející po etapě hromadné produkce i za nové paradigma provozní „excelence“.

Kniha Tak to dělá Toyota je proto inspirativním průvodcem pro všechny organizace (a jejich manažery), které chtějí učinit všechny kroky nezbytné k tomu, aby dosahovaly vynikající úrovně výkonnosti a v konečném důsledku mohly napodobit mimořádný úspěch firmy Toyota.


Dr. Jeffrey K. Liker, přední americký odborník a znalec systémů řízení výroby, jenž se kulturními hodnotami a systémy řízení firmy Toyota zabývá již déle než dvacet let, působí jako profesor organizace a řízení výroby a jako ředitel Programu japonského řízení technologií na Michiganské univerzitě v Ann Arbor. Je čtyřnásobným nositelem Shingovy ceny za „excelenci“.
Cena: 569,00 Kč