Rychlé přihlášení
Položek: 0 za 0,00 Kč
ico NÁKUPNÍ KOŠÍK

SPOLEČENSTVÍ VLASTNÍKŮ JEDNOTEK

Kniha není momentálně na skladě.
Obálka knihy
Autor:
Pražák Zbyněk
Nakladatel:
Leges
Vydáno:
3/2010
Popis:
Kniha je originální praktickou příručkou pro život ve společenství vlastníků jednotek.

V jednotlivých kapitolách vysvětluje právní úpravu institutu vlastnictví bytů a společenství vlastníků jednotek, účel a smysl společenství a zejména praktický dopad existence společenství na vzájemné vztahy mezi vlastníky bytů.

Přináší praktický návod, jak připravit prohlášení vlastníka,vysvětluje, jakým subjektem je společenství vlastníků jednotek, jaká má práva a povinnosti, pravomoci a možnosti. Podrobně pojednává o kompetencích jednotlivých orgánů společenství, rozebírá varianty hospodaření společenství a reaguje na problematiku neplatičů. Obsahuje návrhy stanov společenství - co by mohly a měly obsahovat.

Poslední kapitola je věnována praktickým dotazům z autorovy advokátní praxe a odpovědím na ně, v nichž autor nabízí využitelné řešení sporných otázek.

Výklad právní úpravy je podpořen vzorovým příkladem, který se prolíná celou knihou.

V závěru knihy je připojeno úplné znění vzorových stanov a zákona o vlastnictví bytů.

Publikace není teoretickým rozborem právní úpravy: autor se naopak na úkor teoretické čistoty snaží čtivou a poutavou formou naznačit řešení praktických problémů, a to vždy alternativně. Tím je čtenáři ponechán dostatečný prostor ke kreativitě při hledání správné orientace v konkrétní problematice konkrétního společenství.

Brožovaná, 288 stran.
Cena: 380,00 Kč