Rychlé přihlášení
Položek: 0 za 0,00 Kč
ico NÁKUPNÍ KOŠÍK

PŘEHLED JUDIKATURY VE VĚCECH MAJETKOVÝCH VZTAHŮ MEZI MANŽELY

Kniha není momentálně na skladě.
Obálka knihy
Autor:
sestavil Jan Šarman
Nakladatel:
Wolters Kluwer
Vydáno:
9/2006
Popis:
Tento svazek Přehledů judikatury je prvním uceleným souborem judikatury z oblasti společného jmění manželů (dříve bezpodílové spoluvlastnictví manželů).

V souboru jsou uveřejněny judikáty, které již reagují na novou úpravu institutu společného jmění manželů (platnou po novele občanského zákoníku provedené s účinností od 1. 8. 1998 zákonem č. 91/1998 Sb.). Pro dlouhý časový úsek, který je zapotřebí k tomu, aby nový institut uchopila rozhodovací praxe vyšších soudů, ovšem většina materiálu odráží rozhodování soudů ve vztahu k institutu bezpodílového spoluvlastnictví manželů. Oba instituty na sebe v mnohém navazují a judikaturu bezpodílovému spoluvlastnictví manželů lze s určitou licencí (a za použití komparace obou právních úprav obsažených v závěrečné části souboru) použít i při práci se stávající úpravou společného jmění manželů.

Jednotlivé části jsou věnovány rozsahu společného jmění manželů a změnám rozsahu, domněnce společného jmění manželů; užívání, správě a závazkům souvisejícím s majetkem ve společném jmění manželů; případům, kdy je společné jmění manželů zúženo soudem; souhlasu k podnikání a vypořádání společného jmění manželů aj.

Brožovaná, 264 stran.
Cena: 346,00 Kč