Storytelling podle Petra Benkoviče

12.4. 2018 00:00

Peter Benkovič nám vypráví, jak se dá storytelling využít přímo v prezentaci o leadershipu.

Přinášíme Vám ukázku storytellingu v praxi. Nejdříve pár slov o našem hostu, kterým je Peter Benkovič. Svojí pracovní kariéru začínal tím, že manažerům vyprávěl o psychologii řízení. Po 12 letech si založil vlastní firmu Maxman Consultants, ve které působí jako trenér, kouč a facilitátor pro manažery.

 V článku nám přiblížil, jakým způsobem se dá storytelling využít i přímo v prezentaci.  Pan Benkovič různé své pracovní prezentace začíná příběhy z rodinného života a výchovy dětí. Několikrát začínal svoji prezentaci o leadershipu tímto příběhem.

„Když měla dcera 12 let, zeptala se mně, co v práci dělám. Přiměřeně jejímu věku, jsem jí vysvětlil, že učím lidi, kteří vedou nějakou skupinu, která má plnit různé úkoly. Například přestěhovat kancelář do jiného patra. Učím je, jak to udělat efektivně. Na začátku je daný cíl (přestěhovat kancelář), následně manažer podporuje lidi k dosažení daného cíle a na závěr je odmění, například pochválí, nebo je zve na zákusek.

Asi za dva týdny v sobotu, když měla dcera vysát svůj pokoj, to místo ní udělal její bratr, který nikdy do té doby tuhle činnost nedělal. Dcera mu odsouvala křesla, ukazovala mu, kde má vysát špínu na koberci. Když syn práci dokončil, tak jsem se ho zeptal, proč to udělal místo sestry. Odpověď mě překvapila, řekl totiž, že se ho sestra zeptala, jestli se chce naučit vysát sám pokoj, že za to dostane žvýkačku.“

Z ukázky vyplývá, že je možné, aby i dítě pochopilo leadership v té nejjednodušší formě v praxi. Pan Benkovič měl díky tomuto příběhu velký úspěch a v průběhu přestávky za ním chodili účastníci přednášky a vyprávěli mu svoje příběhy s dětmi, které mají sklon k leadershipu.

Pokud se Vám vyprávění příběhů líbí a máte chuť se jej naučit, srdečně Vás zveme na naší SOVA snídani, která se uskuteční 24.4.2018 u nás v SOVA STUDIU.

 

Související kurzy