Storytelling v praxi

5.4. 2018 00:00

Přijďte se podívat jakým způsobem je možné storytelling uvést přímo do pracovní praxe.

Lektor nadcházející SOVA snídaně na téma Storytelling, nám poskytl pár zajímavých případových studií z oblasti využití storytellingu v praxi. Rozhodli jsme se Vám o jedné z nich napsat.

PhDr. Peter Benkovič ve své práci využívá storytelling v různých situacích. Napřiklad na konferencích nebo přednáškách. Vyprávěním příběhů můžete začít i svoje vlastní představení v rámci prezentace.

Zde je příběh pana Benkoviče :

V prosinci 2015 byl v Praze na večerním workshopu o tvořivosti. Bylo tam asi 16-17 účastníků. Facilitátorka poprosila účastníky o krátké představení a sdělení jejich očekávání. Pan Bekovič byl šestý v pořadí. Prvních pět účastníků se představilo standardním a konzervativním způsobem. Peter Benkovič se představil skutečným příběhem: "Včera jsem byl na večeři s bývalým klientem, dnes už kamarádem. Na začátku mi dal obligátní otázku. Jak se máš? Odpověděl jsem: Skvěle. Podíval se na mě a zeptal se, co je za tím, ne úplně běžným stavem. Odpověděl jsem: Už jsem v důchodu, nemenežuji lidi ve své firmě, dělám pouze projekty, které mě zajímají, které si vyberu, nikdo mi neorganizuje pracovní aktivity.

Mé jméno je tedy Peter Benkovič, založil jsem a pořád pracuji ve vzdělávací společnosti Maxman Consultants. Od workshopu očekávám, že se blíže seznámím s technikou Keppner - Tregoe, kterou uvádíte v programu".

V době přestávky za panem Benkovičem přišlo několik lidí, kteří byli zvědaví, co ve své práci konkrétně dělá. Důvodem bylo netradiční představení sebe sama.

Takovým způsobem se dá tedy storytelling využít i ve sféře byznysu. Pokud Vás daný článek zaujal, rádi Vás přivítáme na naši SOVA snídani, která se uskuteční 24. dubna 2018 v prostorách SOVA STUDIA.

Obrázky

Související kurzy